Sportovní vyžití

Sám Skalský rybník poskytuje možnost koupání, surfování a rybaření. Na opačné straně rybníka se nachází hotel Skalský dvůr, kde je po domluvě možné navštívit vnitřní bazén, saunu a tenisové kurty.

Také je možné provozovat pěší a trekingovou turistiku a navštívit v okolí řadu historicky zajímavých míst a smírčích kamenů z nichž nejznámější je Vlčí kámen, Vítochov – románský kostelík, rozhledna Karasín a musíme připomenout, že okolní lesy jsou rájem houbařů.

Kolem areálu Skalský Mlýn vedou značené cyklostezky, které propojují celou Českomoravskou vysočinu, některé vedou až do Rakouska (Mlynářská cyklotrasa). Kolem Skalského rybníka prochází jedna z nejvyhledávanějších cyklostezek - Posázavská trasa, která se v Lísku kříží s Pražskou trasou (v zimě strojově upravovány pro běžecké lyžování) a v blízkosti prochází i několik turistických tras, jimiž jsou Žďárská vrchy hustě protkány. Také v zimním období je celá oblast hustě protkána sítí strojově upravovaných běžeckých tras, z nichž jedna vede v těsném sousedství areálu po příjezdové cestě.

Pro děti je u penzionu připraveno dětské hřiště s houpačkou a skluzavkou.